podcasty a videa

můžete sledovat i na mém osobním kanálu


Už jsou to dva roky…

Smutné výročí. Po všech útrapách z únosu, vydírání a vyhrožování přišla další rána...

7. prosince 2021 vtrhla do mého domu po zuby ozbrojená zásahová jednotka. Policisté vyrazili dveře, křičeli: Všichni na zem! Moje manželka byla vyděšená, šestiletá dcera plakala, hlídal je jeden z těch ozbrojenců.

Hledali peníze, zlato, nenašli nic.

Důvod takového zásahu? Prý moje legálně držené zbraně. Tak jsem s tou partou přepočítal ty, co byly v trezoru, a po pečlivé kontrole mi je všechny nechali a klíček jsem dostal na krk. Na rukou jsem měl pouta.

A jak to dopadlo?

Výslech, několik infantilních a hloupých otázek. Poté následovalo obvinění, snaha vzít mě do vazby, kterou soud neakceptoval.

Bylo to jen velké divadlo, jež proběhlo přesně tak jak si můj únosce přál, mluvil o tom v odposleších. Jinak se mi nikdo z olomoucké policie, která zásah prováděla, neozval, nic nepotřebují doložit ani vysvětlit. Jen olomoucký vrchní soud zprostil Novotné obžaloby.

Jsem přece nedůvěryhodný, trestně stíhaný…!

Zůstala mi pachuť z toho všeho, z praktik, které zde panují… A taky nám s dnes již osmiletou dcerkou zůstala už jen vzpomínka na její maminku, která to všechno neunesla…


7. října 2014 vyvrcholily drsným únosem a vydíráním několikaměsíční přípravy zločinců na okradení Pavla Buráně. Neponechali nic náhodě. Sami posuďte důkazy, které zajistila policie a její kriminalisté...

Máte pocit, že ti, co si stěžují na soudní zvůli, jsou jen lidé zhrzení, nepřiznávající své chyby? Myslíte si, že české soudy rozhodují jen spravedlivě? Myslíte si, že pokud byste se jako oběti ocitli u soudu, že se vás justice vždy zastane? Pokud ano, jste naivní... hodně naivní. 

Máte společníka ve firmě, společně ji budujete. Jednoho dne vás ale nechá unést a drsně vás vydírá. Chce víc. A půjde i přes mrtvoly, což slibuje vám i vaší rodině... Z odposlechů je zřejmé, že obžalovaní manipulují se svědky a důkazy... 

Právník: Soudy nepřihlédly k předloženým důkazům, nevzaly v úvahu ani řadu tvrzení faktů předložených panem Buráněm. Jeho případ je skutečně ukázkovým případem, kdy justice pochybila. 

Jste přepaden a vydírán. Jednoznačně to potvrdí vyšetřování Policie ČR, která ukáže i na zločince. Přesto se k vám justice obrátí zády. Proč? Pavel Buráň ví své… a není to potěšující zjištění. 

Tohle jsem si, poté co jsem zažil drsné přepadení a vydírání, rozhodně nepřál... Pavel Buráň prezentuje další absurdní střípky ze své kauzy, kdy požadoval spravedlivé potrestání únosců i objednavatelů... 

Justice v ČR se musí změnit. Případů pochybných rozhodnutí přibývá. Pavel Buráň usiluje o změnu. Je přesvědčen o tom, že oběti trestných činů mají mít u soudů větší práva, aby nemusely jen spoléhat na státní zástupce. 

Přepadení a vydírání vám zcela změní život. Vám i rodině. A rozhodně ne k lepšímu… Pavel Buráň o tom ví své. 7. října 2014 se stal obětí těchto trestných činů. Od té doby čeká na spravedlnost. A bojuje.  rozhovory a názory

X talk

Luboš Xaver Veselý vede velký rozhovor s Pavlem Buráněm o jeho neuvěřitelném životním příběhu, který šokuje težko pochopitelnou praxí v rozhodování zdejších soudů...

Zločiny beze zbraní II.

Jan Hrbáček popisuje případ Pavla Buráně, který byl popsán a vydán knižně.
Následně byl soudem zakázán prodej knížky i její další šíření... Důvodem k soudní cenzuře obsahu byl právě příběh Pavla Buráně.

Společný rozhovor

Jan Hrbáček a Luboš Xaver Veselý na téma životního příběhu Pavla Buráně...